Description
| Standing screen display size | 14 Inches |
|---|---|
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Max Screen Resolution | 1920×1080 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz core_i7 |
| RAM | 16 DDR4 |
| Memory Speed | 1.8 GHz |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Chipset Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Brand | Dell |
|---|---|
| Series | i7 |
| Item model number | Latitude 5410 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Item Weight | 3.88 pounds |
| Product Dimensions | 20.5 x 12.5 x 2.75 inches |
| Item Dimensions LxWxH | 20.5 x 12.5 x 2.75 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 6 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Flash Memory Size | 512 |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Batteries | 1 Lithium Ion battery |








